Menu Zavřeno

Plán cesty po Maroku

Toto je náš plán cesty po Maroku z roku 2019. Plán cesty byl koncipován na tři týdny. Za tuto dobu jsme navštívili jak města, tak pouště a také pobřeží. Stihli jsme se tedy projet jak na velbloudech, tak přejet hory a nakonec surfovat v oceánu.

Maroko je bohužel příliš velké, aby se stihlo projet během tří týdnů, musíte si tedy vybrat kam se chcete podívat a jaký bude váš plán cesty po Maroku. Zda spíše na sever od Marakeše nebo naopak na jih. My zvolili jih, ale určitě na internetu najdete i jiný itinerář, kde bude popsaný i sever.  

V Maroku jsme byli v listopadu a musíme říct, že je zde poněkud vetší zima než jsem čekal, proto skoro doporučuji i nějaký spacák pokud pojedete do Maroka v zimě. Pokud ale očekáváte teplé počasí jeďte do Maroka raději dříve. Dobrý nápad také byl půjčit si auto a být tak rychlejší a stihnete váš itinerář. 

Doporučuji hlavně navštěvu Marrákeše, poušt Erg Chebbi a dále přistávní město As-Sawira, pokud jste fandové do Game of Thrones pak doporučuji navštívit i starobylou pevnost Ait Ben Haddou, která v seriálu sloužila jako kulisy. V Maroku se také můžete za slušné peníze naučit surfovat.

Náš itinerář po Maroku

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *